25 listopada w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie statuetek dla zwycięzców VII edycji Profesjonalnego Testu Flotowego SKFS. Statuetki wręczono w siedmiu kategoriach. Kapituła zdecydowała także poraz pierwszy w historii testu przyznać nagrodę specjalną.

W kategorii Samochód segmentu B Profesjonalnego Testu Flotowego SKFS 2016 zwyciężyła Skoda Fabia.
Obok Fabii na podium znalazły się Toyota Yaris i Hyundai i20.

 

W kategorii Samochód segmentu C Profesjonalnego Testu Flotowego SKFS 2016 miano Auta Flotowego zdobył Opel Astra. Na podium obok Astry znalazły się Volkswagen Golf i Renault Megane.

 

W kategorii Samochód segmentu D Profesjonalnego Testu Flotowego SKFS 2016 zwyciężyła Skoda Superb. 
Obok Superba na miejsca na podium zdobył Ford Mondeo i Mazda 6.

Po raz pierwszy w historii testu pod lupę fleet managerów poddano segment Crossoverów. W tym segmencie miano Auta Flotowego 2016 roku zdobyła KIA Sportage. Obok KIA na podium znalazł się Nissan Qashqai i Vokswagen Tiguan.

 

Wśród testowanych segmentów nie mogło zabraknąć Aut Małych Dostawczych. W tegorocznej edycji PTF SKFS zwyciężył Ford Transit Tourneo Courier. Na podium obok Forda znalazł się również Mercedes Citan i Volkswagen Caddy.

 

Kapituła PTF SKFS zdecydowała w VII edycji projektu do testu nominować auta w segmencie Premium/SUV. Miano Auta Flotowego w tym segmencie zdobyło BMW 5. Miejsce na podium zdobył także Mercedes GLC oraz Volvo S90.

 

W kategorii Samochód segmentu Hybrydy/EV's Profesjonalnego Testu Flotowego zwyciężyło BMW i3. Miejsce na podium zdobył także Audi A3 oraz Toyota Auris.

 

Kapituła zdecydowała po raz pierwszy w historii testu wręczyć nagrodę specjalną. Statuetkę otrzymała Toyota Prius za propagowanie technologii alternatywnych napędów w branży motoryzacyjnej.