Web-Sat Partnerem Technologicznym projektu

Obsługa telematyczna tegorocznego PTF będzie realizowana przez firmę Web-Sat. Zasadniczy cel wykorzystania rozwiązań telematycznych pozostaje nie zmieniony. Wybrany dostawca zaproponował kilka elementów, które w porównaniu z latami poprzednimi będą nowością.

Wsparcie w sprawnym przeprowadzaniu jazd testowych
Korzystając z rozwiązań dostarczonych przez Web-Sat, osoby wydające oraz odbierające kluczyki będą automatycznie informowane, jeżeli jazda testowa nie rozpocznie się w ciągu X minut po wydaniu kluczyków oraz o tym, że kluczyki nie zostały zwrócone po zakończonej jeździe w ciągu Y minut. Pozwoli to nam na sprawniejsze przeprowadzanie jazd testowych.

Ile spala, a ile powinien palić samochód na 100 km
Dostawca systemu, na wybranych samochodach przeprowadzi jazdy testowe z uwzględnieniem zasad ecodrivingu. Uzyskane wskaźniki spalania zostaną uznane, jako dane wzorcowe do porównania z późniejszymi jazdami testowymi. Celem tej części testu będzie sprawdzenie, jak dalekie są możliwe do osiągnięcia średnie spalania deklarowane przez producenta od tych, które faktycznie możemy osiągnąć w naszych flotach. Na pewno ciekawym będzie porównanie wyników z jazd wzorcowych, do tych które zostaną uzyskane w czasie jazd testowych.

Dlaczego samochód nie spala tyle paliwa, ile by mógł
Po zakończeniu PTF, Web-Sat przeprowadzi wnikliwą analizę stylu jazdy kierowców oraz porówna uzyskane wyniki z jazdami testowymi. Na tej podstawie udostępni uczestnikom testu analizę najczęściej popełnianych błędów w technice jazdy oraz wskaże proste sposoby na jej poprawę. Na podstawie zebranych danych zostanie także przeprowadzona symulacja, na jakie oszczędności można liczyć we flocie, gdyby wszystkie przejazdy odbywały się z zachowaniem techniki, zbliżonej do jazd wzorcowych. Dla kierowców, którzy uzyskają najlepsze wyniki, firma Web-Sat przygotuje ciekawe upominki. Zasady grywalizacji zostaną przedstawione w późniejszym terminie.

Nie analizuj danych, podejmuj decyzje
Podczas imprezy, Web-Sat przedstawi odmienne od powszechnie używanych podejście do zarządzania danymi pochodzącymi z systemów telematycznych. Zamiast nudnych tabelek, zostaną zaprezentowane narzędzia, które bez konieczności zagłębiania się w niekończące się zbiory danych, pozwolą na szybkie podejmowanie decyzji w oparciu o zautomatyzowane mechanizmy kontroli kluczowych parametrów, mających wpływ na koszty utrzymania naszych flot.

Profesjonalne konsultacje
Jeżeli borykacie się z jakimiś problemami lub niedogodnościami w użytkowanymi przez Was systemami telematycznymi, bez względu na to, kto jest ich dostawcą, przedstawiciele Web-Sat pomogą Wam znaleźć optymalne rozwiązania. Ewentualnie podpowiedzą, jakich środków technicznych trzeba użyć, żeby osiągnąć interesujący Was efekt.