Flotman Partnerem Technologicznym PTF SKFS

Partnerem Technologicznym X edycji PTF SKFS została firma Flotman. Dostawca telematyki został wyłoniony w drodze przetargu. Dzięki współpracy z Flotman auta biorące udział w teście zostaną wyposażone w najnowsze rozwiązania w zakresie telematyki pojazdowej. Pozwoli to nie tylko na bieżące monitorowanie samochodów w czasie jazd testowych, ale przede wszystkim umożliwi precyzyjne raportowanie zmiennych, niezwykle istotnych z punktu widzenia optymalizacji kosztów związanych z zarządzaniem parkiem samochodowym. Dzięki zastosowaniu rozwiązania telematycznego możliwe będzie graficzne zobrazowanie trasy 38 kilometrowego przejazdu, co umożliwi precyzyjnie porównać wyniki osiągane przez auta w testowanych segmentach  jak i poszczególnych kierowców.

– Działamy w dynamicznie rozwijającej się i bardzo konkurencyjnej branży jaką jest telematyka. Tym bardziej więc jest nam miło, że zostaliśmy Partnerem Technologicznym  X edycji PTF SKFS. Zadaniem aplikacji Flotman,  w trakcie trwania  testu, jest bieżąca analiza stylu jazdy kierowcy m.in. poprzez monitorowanie bieżącej prędkości pojazdu, średniego spalania, czy prędkości obrotowej silnika. Poza tym system pozwoli na lokalizowanie położenia testowanych pojazdów w czasie rzeczywistym. Wszystkie te dane będą przypisane do konkretnego kierowcy prowadzącego auto w danym przejeździe po zaplanowanej trasie. Na podstawie zebranych danych aplikacja Flotman umożliwi precyzyjne porównanie wyników oraz opracowanie rankingu w podziale na testowane auta i kierowców. W trakcie testu będziemy mieli również okazję zaprezentować Państwu wiele innych funkcjonalności aplikacji Flotman niezbędnych w efektywnym zarządzaniu flotą. – wyjaśnia Tomasz Małaczek Członek Zarządu Flotman.

O Flotman

Flotman to dynamicznie rozwijająca się firma działająca w szeroko pojętej branży IT/M2M. W jej portfolio ofertowym znajduje się system zarządzania flotą pojazdów oraz pracowników mobilnych z możliwością lokalizacji GPS. Celem Flotman jest zapewnienie satysfakcji i zadowolenia klientom, korzystającym z monitoringu floty, poprzez oferowanie najnowocześniejszych rozwiązań z zakresu IoT i BigData, a w szczególności systemu lokalizacji GPS pojazdów wraz z modułami wspierającymi pracę managerów.

Firma została założona w 2009 roku, ma więc za sobą 10 lat ugruntowanej pozycji na rynku zarówno polskim jak i zagranicznym. Główna siedziba firmy znajduje się w Krakowie, w 2013 roku został otwarty odział w Rzeszowie, a w 2017 oddział w Warszawie. Flotman posiada szeroką sieć serwisantów zewnętrznych.

Firma może pochwalić się ponad 1000 zadowolonych klientów. W ramach swojego systemu monitoruje ponad 20 000 obiektów. W lutym 2019 roku wprowadzono nową generację aplikacji Flotman, którą będą mieli okazję przetestować uczestnicy PTF SKFS.

Profesjonalizm usług firmy potwierdzają zdobyte nagrody branżowe:  Gazele Biznesu – nagroda dla najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm, czy Lider Innowacyjności 2019.